Probroušený ráfek

21.12.2014 10:34

Zase jsem probrousil ráfek při brždění.

Prostě - pokud člověk jezdí celoročně i v blátě, gumové špalíky ve spolupráci s bordelem na silnici fungují jako šmirglpapír a tak hliníkové ráfky hoblují a hoblují až se stěna zeslabí natolik, že praskne. Pak kolo začne šmajdat a člověk je rád, že dojede. V mém případě jsem jel ještě druhý den do práce. Teoreticky to lze preventivně vyměnit, ale jednak bych musel dost přesně sledovat kolik km jsem najel a jednak ráfek stojí 1200,- - používám dvojité. Problém je, že tento typ se již nevyrábí a tak bych toho musel měnit hodně a za draho.

Takže to prostě nechám dožít a teprve pak následuje výměna.

Novinky

Úraz

03.07.2010 15:00
  V pátek 25.6.  jsem upadl v práci na beton a tak mě odvezla sanitka na František, kde mi narychlo sešili xicht. Pak mě převezli na Karlovo náměstí, kde se specializují na obličej. V neděli mi ránu zase rozřízli, opravili puzzle - kosti byly nad okem promáčknuté dovnitř a rozlámané, dali...

Dovolená na kole

30.05.2010 08:39
Včera jsem se vrátil z Francie - Provance. Jeli jsme s partou kamarádů, projet se přes nějaké ty hory, když už v naší republice máme jen vyšší kopce. Objeli jsme si mimo jiné kaňon Verdon z obou stran.
<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10